Centar za podršku mladima – udruga „Prevencija“

 

P1240533

Dana 1.10. (četvrtak) magistrica psihologije Ivana Mikanović predstavila je projekt „Centar za podršku mladima“ udruge „Prevencija“ u našoj Gimnaziji.

Glavne su aktivnosti projekta uređenje centra za podršku mladima, grupni rad s 30 mladih s poremećajima u ponašanju kako bi stekli znanja, vještine i kompetencije za samostalni život i tržište rada pomoću kreativnih, internetskih, komunikacijskih, glazbenih, ekoloških i etičkih radionica, ostvarenje razvijene mreže usluga za mlade s poremećajem u ponašanju u lokalnoj zajednici, individualno savjetovanje putem individualnoga rada koje će se provoditi sa svrhom pružanja podrške te savjetovanja korisnicima u svrhu otklanjanju rizika za razvoj poremećaja u ponašanju, kao i otklanjanja već postojećih poremećaja u ponašanju, a održavat će ih stručnjaci – socijalni pedagog i psiholog. Kao glavna aktivnost navodi se Klub mladih inicijatora u kojemu mladi mogu steći nova znanja i vještine koja će im biti od velike pomoći pri zapošljavanju i radu. Očekivani je rezultat projekta konačno uređen prostor za podršku mladima te značajan razvoj i povezivanje 30 mladih ljudi koji će sudjelovati u ovome projektu. Adresa udruge jest Vladimira Nazora 8, 35400 Nova Gradiška, a ondje se radionice i odvijaju. Termini radionica su fleksibilni i prilagođavaju se pristupniku. Ukoliko ste zainteresirani, za više se informacija slobodno uputite u Udrugu za vrijeme njezina radnoga vremena, od 8 do 16 sati ili posjetite stranicu http://prevencija.hr/.

P1240531

Sjetimo se izreke „Na mladima svijet ostaje“ i podržimo ovaj projekt.

Karlo Szabo, 2. A