Naš maturalac

Picture1-1024x764

DAN 1.

Na maturalac smo krenuli 27.6.2015. Prva destinacija nam je bio Beč. Kada smo stigili tamo, bilo je rano jutro te smo polako krenuli u razgledavanje grada.

U gradu koji je na nas ostavio najbolji dojam posjetili smo Schönbrunn, dvorac čija nas je unutrašnjost ali i vanjski dio, vrtovi i razni labirinti, posebno oduševila. Nakon njega na red je došao i Parlament, Vijećnica, Hofburg te mnoge druge zanimljive građevine. Nakon toga smo nastavili put prema Pragu te smo se smjestili u hotel i večerali. Kraj dana smo upotpunili partijanjem na ulicama samog Praga.

Picture2-1024x768  Picture3-1024x763

DAN 2.

Picture5-1024x768   Picture6-1024x768

Drugi dan je započeo ranim buđenjem i doručkom. Nakon toga smo krenuli u razgledavanje Praga. Ondje smo posjetili Katedralu sv. Vita, Starogradski trg , Zlatnu ulicu, Vaclavske Namesti , Karlov most… Nakon razgledavanja napokon smo išli u jedan od klubova u kojima je bio dj iz Hrvatske, ali i druge škole iz naše zemlje. Osjećali smo se kao kod kuće!

Picture7  Picture8-1024x576

DAN 3.

Ovaj dan imali smo najviše odmora, što nam je nakon izlaska i trebalo .Posjetili smo Konopište i Karlstein-dvorac te smo naravno obavili jedan dobar shopping.

DAN 4.

Picture9-1024x678   Picture10

Nakon doručka krenuli smo u nastavak razgledavanja Praga te u nezaboravnu vožnju brodom rijekom Vltavom. Tako smo još jednom uspjeli vidjeti tijekom vožnje građavine koje smo prije posjetili.

DAN 5.

Picture11-1024x576

Prijepodne nam je peti dan bilo slobodno, ali smo ga uglavnom iskoristili za pakiranje jer smo kretali u Bratislavu. Ondje smo bili u razgledavanju Požunskog sabora, Katedrale sv. Martina. U večernjim satima smjestili smo se u hotel te smo krenuli u izlazak .

DAN 6.

Picture12

Nakon Bratislave sljedila je Budimpešta. Ondje smo posjetili Parlament, Operu, Katedralu sv. Matije, te poznate mostove Budimpešte .

DAN 7.

Picture13-1024x576

Sedmog dana smo nastavili sa razgledavanjem Budimpešte te smo posjetili još neke znamenite građevine – Baziliku sv. Stjepana, Citadelu, te Rakoczi Utca. Znali smo da nas sutra čeka odlazak prema Pečuhu i pakiranje pa smo se odlučili za zajedničko druženje u parku hotela.

DAN 8.

Picture14-1024x576

Zadnji dan našeg maturalca je obilježio posjet Pečuhu gdje smo s našim vodičem (a boljeg si nismo mogli ni poželjeti!) obišli Nekroplu, Trg Istvana Szechenyija, Katedralu sv. Bertalana i naravno, poznatu kulturnopovijesnu građevinu Mc Donalds. 😀

Kući smo se vratili u poslijepodnevnim satima. Svi smo se jako dobro zabavili, i još više zbližili. Ovaj maturalac definitivno nikad nećemo zaboraviti!

Picture15-1024x768

Ana-Marija Barun, Ana-Maria Blažević & Barbara Kulundžić, 4. D