FAZANI STIŽU

Vratili smo se u školske klupe.  No, ove godine prvi školski dan započela sam u gimnaziji. Prijatelji i ja uzbuđeni smo došli su školu gdje je su nas dočekali naši razrednici i ravnateljica. Ravnateljica nam je uputila nekoliko riječi ohrabrenja te nas je uputila u učionice. Tamo smo se upoznavali sa razrednicom, pravilima  te, naravno, i jedni s drugima. Dok smo se tako upoznavali, shvatila sam da imam veseo razred i da svi imaju izrazit smisao za humor, ali i da su profesori korektni i puni razumijevanja.  Također  smo obišli školu, vidjeli gdje se koja učionica nalazi, iako smo i nekoliko dana poslije lutali po školi tražeći pravu učionicu. U novoj školi posebno se ističe nezaobilazan škripavi pod po kojem obožavamo hodati…

U učionicu su nam nakon upoznavanja škole došli učenici drugog razreda. Oni su nam podijelili papiriće na kojima su napisali svoje poruke i savjete kako uspjeti u gimnaziji. Našlo se tu mnogo korisnih savjeta, ali i pokoja šala na račun toga da smo pogriješili upisavši gimnaziju. To nas nije obeshrabrilo, naprotiv, izmamilo nam je osmijehe. Svi su nam napomenuli da ćemo puno puta čuti riječ ‘matura’, ali da se toga ne trebamo plašiti jer će nas profesori jako dobro pripremiti za to… Već nakon prvog dana shvatila sam da nisam pogriješila što sam upisala gimnaziju jer su sve osobe u školi vedre i nasmijane, a svi profesori žele nas što bolje naučiti. Stoga krećemo u nove pobjede!

Matea Orešković, 1.D