Matej iz 4. A profesor na jedan dan

Dijamant Plavac

P1290741

Matej već nekoliko godina skuplja kristale, minerale te drago i poludrago kamenje.

Predavanje za osnovnoškolce

P1290713

U ponedjeljak 11. prosinca 2017. učenik naše gimnazije Matej Plavac i njegova mentorica profesorica Đurđica Eržić bili su gosti predavači u Osnovnoj školi ” Đuro Pilar” u Slavonskom Brodu. Profesor geografije i povijesti Ivan Ilišević je, uz pomoć učenika GLOBE skupine, organizirao predavanje i izložbu minerala.

P1290721

Ni bolest ga ne može zaustaviti

P1290742

Naš je Matej učenike osnovne škole upoznao s ljepotama kristala, minerala, dragog i poludragog kamenja koje već nekoliko godina marljivo skuplja, sistematizira i istražuje. Iako pod visokom temperaturom, vrlo je uspješno odradio ulogu profesora, što je potvrdio veliki broj pitanja osnovnoškolaca o kristalima i ostalim kamenjima. Nakon predavanja Mateju se zdravstveno stanje uvelike poboljšalo, a profesorica Eržić blistala je od ponosa, i to s razlogom. Bravo, Matej!

Nicoll Arlavi, 4. A