1. A na klizanju

Drugačiji sat tjelesne i zdravstvene kulture

received_164439654168017

Gradsko klizalište u sklopu adventa

U ovo hladno doba jedan od najboljih načina za biti u „tonu“ zime je klizanje. Zbog nedostupnosti prostora gdje se obično izvodi nastava Tjelesne i zdravstvene kulture odlučeno je da ćemo iskoristiti klizalište našeg grada koje je otvoreno u sklopu manifestacije „Advent u našem gradu“. Ova odluka je bez sumnje radovala sve učenike 1.A, pa čak i one koji nisu klizali do sada, a priliku su iskoristili za stjecanje nove vještine. Uzbuđenje je vladalo tijekom prvog sata jer su svi nestrpljivo iščekivali zvuk zvona da bi se žurno uputili prema klizalištu. Dolaskom na odredište uzbuđenje je poraslo te je, nakon odabira odgovarajućih klizaljki, zabava počela.

received_164439634168019

Dobra zabava i tjelovježba

Neki su se morali prisjetiti kako klizati, drugi su imali problema s klizaljkama, treći su „klizali“ držeći ogradu, a ostali su se češće odmarali ležeći na ledu. Naravno, bilo je i onih koji nisu imali tehničkih problema. U svakom slučaju, pozitivne atmosfere je bilo i previše, a glazba koja se glasno čula samo je pridonijela cjelokupnom dojmu. Klizalo se na različite načine: samostalno, u paru, u grupi… Čak se zaigralo i lovice. U žaru obilnog sadržaja, učenike nije zasmetala ni izrazita hladnoća. Jedini problem bio je sat koji je nemilosrdno odbrojavao minute koje su označavale kraj zabave. Neki učenici su odlučili klizalište napustiti ranije, vjerojatno kako bi se pripremili za sljedeći sat, neki su razmišljali hoće li ostati ili ranije otići, dok su neki odlučili iskoristiti i zadnju minutu sata čak pod cijenu kašnjenja na idući. Ipak, svi su jednako razmišljali te se složili da ponovno žele imati ovakav sat tjelesne i zdravstvene kulture, prvenstveno zbog dobre zabave, ali i zbog tjelovježbe.

Goran Terzić, 1. A