Turnir za početnike u debati Newb Open 2017 .

Veliki uspjeh naših debatanata

debata1

Prošlog vikenda se u X. gimnaziji u Zagrebu održao turnir za početnike u debati Newb Open 2017 . Našu školu predstavljale su dvije ekipe – GANG1 u sastavu Nicoll Arlavi, Marta Kekez i Karlo Szabo i GANG2 u sastavu Tin Trobić, Toma Bigović i Sara Kordas. Mentor objema ekipama je Koraljka Hausnet-Lasović, prof.

debata3

debata2

U vrlo velikoj konkurenciji od 60 prijavljenih ekipa, odnosno 180 govornika ostvarili smo rezultate iznad naših očekivanja, posebno ako znamo da se debatom bavimo tek godinu dana, a neki tek nekoliko mjeseci. GANG1 je pobjedu ostvario u četirima od pet debata te tako ostvario  deveto mjesto, a ekipa GANG2 pobijedila je u dvjema od pet debata i plasirali su se na trideset šesto mjesto. Posebno smo ponosni na Nicoll Arlavi koja je ostvarila izvrstan individualni rezultat i bila deveta govornica turnira.

Na turnir smo išli učiti i stjecati iskustva, a rezultati nam pokazuju da od naših govornika možemo još puno očekivati.

Debatni klub Gimnazije Nova Gradiška