Bookmark projekt 2017.

Izrada straničnika za učenike srednje škole u San Franciscu

bm12

Čitanje možemo učiniti zanimljivim na mnoge načine. Jedan od njih personalizirani straničnik za čitanje. Upravo to svake godine učenicima diljem svijeta omogućuje Bookmark Exchange Project u kojem učenici izrađuju straničnike i razmjenjuju ih s učenicima iz drugih zemalja. Ove godine projekt u Gimnaziji Nova Gradiška vodi knjižničarka Ivana Maričević, a naša škola već godinama sudjeluje u projektu pa su tako sadašnji učenici 4. D i 3. A već razmijenili straničnike s učenicima iz Mađarske i Australije. Ove godine u projektu sudjeluju učenici 4. A koji će svoje straničnike razmijeniti sa školom Hilltop Pregnant Minors High School u San Franciscu. Pogledajte kako su bili kreativni u izradi straničnika.

Katarina Marić, 4. A