Preporuka za čitanje: E.A. Poe, Krabulja crvene smrti

Jedna od najdojmljivijih novela koju sam pročitala jest Poeva Krabulja crvene smrti. Naravno, ova novela je za one koji se ne boje motiva krvi i smrti, ali veselije teme od ovog autora ne možemo očekivati.

Novela je napisana vrsnim stilom pisanja; od pomno odabranih pridjeva i savršeno složenih rečenica do surove suštine likova i tragičnih događaja. Čitajući ovo djelo dobivamo jedinstven osjećaj napetosti i sudjelovanja u radnji. Pojedinim detaljima Poe je uspio samom čitatelju dati one osjećaje koje su likovi unutar stranica imali. Svako slovo i svaki interpunkcijski znak postavljen je pažljivo i time ova novela jednostavno zahtijeva vašu potpunu i neometanu pozornost pa vrijeme, u ovom smislu, nikako nije loše potrošeno. Ukusi se razlikuju i nije sve za svakoga – ovo djelo preporučujem onima koji vole ironičnu i tragedijom isprepletenu tematiku, i naravno, onima koji imaju vrlo malo slobodnog vremena.

Nikolina Smolić, 2. A