Radionica Kako dijalekti, latinski i grčki pomažu u učenju stranih jezika?

Jezici otvaraju sva vrata

xAvailable-Languages-in-VICIdial.jpg.pagespeed.ic.urqCdGiXz2

U utorak 6.veljače 2018. u našoj je školi organizirana radionica u sklopu projekta „Višejezičnost kao resurs“.  Nositelj ovog projekta su Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu, a provode ga u suradnji s Hrvatskim društvom učitelja i profesora njemačkog jezika.  Radionicu je održala  simpatična profesorica engleskog i njemačkog jezika  dr.sc. Lucia Miškulin Saletović.  Na samom početku poslušali smo kratko predavanje. Saznali smo da u svijetu postoji  između 3000 i 6000 jezika. Upoznali smo se i s pojmom jezične raznolikosti, a onda  prionuli na posao.  Podijeljeni u manje skupine, dobili smo omotnice u kojima su se nalazile fotografije.

Fotografije i ono prikazano na njima morali smo međusobno povezati prema korijenu riječi od koje dolaze.  Uz profesoričinu pomoć pokušali smo otkriti podrijetlo pojedinih riječi.  Svi smo marljivo sudjelovali, a za nagradu smo dobili olovke i blokiće koje ćemo zasigurno iskoristiti  u učenju stranih jezika.  Spoznali smo vrijednost poznavanja stranih jezika  i uočili važnost dijalekata.  Zahvaljujemo profesorici  Miškulin Saletović na zanimljivoj i ujedno edukativnoj radionici . Koliko jezika znaš, toliko vrijediš!

Vedrana Mikanović, 3. C