Smrt

  • 0

Smrt

Rubrika:Zvonjelice

Trn ruže zabio mu se u zjenicu oka. Krv je suknula, ali nije posustao. Gusta magla i lavež pasa nadvio se nad konjaništvo.

U mrklom mraku vidjele su se jedino užarene stričeve oči željne krvi. Kraljeva garda bijesno je tjerala konje u galop. „Oče!“ prolomio se vapaj umirućeg sina. Bio je glasniji nego lavež pasa i topot konja, bolniji nego kad ga je otac zauvijek napustio. Svaka žilica na tijelu je pulsirala, a srce je kucalo izvan tijela. Čuo se hitac slijeva. Tijelo je poletjelo naprijed i slomilo se na zemlji. Ozareni ubojica došao je do tijela iz kojeg se uzdizao vrući zrak. Izvadivši mač iz korica, svom snagom je zamahnuo u mladićevo srce. Sad je bio siguran u svoju pobjedu. Kleknuo je pored mrtvog tijela, skinuo mu krunu s glave i stavio ju na svoju. Približivši se tijelu, šapnuo je: „Biti ili ne biti, dragi nečaće?“

Matea Orešković, 4. D