Posjet Španjolskoj u sklopu Erasmus projekta

  • 0

Posjet Španjolskoj u sklopu Erasmus projekta

Rubrika:Putovanja

Neopisive ljepote Španjolske

CFA0E39E-7D45-4266-AC35-D055F2EB0EDB

Ovo je kratak sažetak jednog očaravajućeg iskustva. Istraživanje i promatranje tuđe kulture i načina života budi osjećaj u meni koji najviše volim, a riječima ne mogu opisati.

Uzbuđenje na vrhuncu prije polaska

34ACB54A-BC1D-4FB3-8F67-39F5EE313172

Noć prije polaska nestalo je struje. Zbog toga stres je bio još izraženiji. Meka svjetlost svijeće obasjavala je kuću svojim roskasto-narančastim plamenom. Vani zvijezde nisi vidio od oblaka koji su zauzeli teritorij neba. Oči se nisu dale sklopiti, umor nije udarao, ali, silom, uspjela sam zaspati. Zora se počela buditi pa sam i ja. Već je počela udarati uzbuđenost. Spremila sam se i nestrpljivo čekala da otkuca svaka minuta na satu i čujem zvuk auta vani. Uzbuđenje je preraslo u nervozu kada sam shvatila da zvuk auta koji čekam već dosta kasni, ali došao je, čula sam ga. Svoj sam kofer stavila u gepek i sjela u auto.

51FBC5A4-0A2A-4649-95E1-FBC20B0B45EA

Putovanje zrakoplovom

D68CAAF1-9951-41BE-8EB2-5CC3F1803A1C

Dug put je bio pred nama, ali pola smo već prešli kada smo stigli na aerodrom. Sat vremena je prošlo otkad naš zrakoplov za Barcelonu nije stigao. Dva su prošla, i sletio je. Uzbuđenje u meni je buknulo. Svim silama u meni borila sam se kroz gužvu koja je bila u zrakoplovu samo da bih zauzela sjedalo do prozora.

Vani je i dalje bilo tmurno, kiša je padala, ali ništa nije moglo omesti moje dobro raspoloženje. Nakon još pola sata čekanja u zrakoplovu, poletjeli smo. Gledanje krajolika i mekih oblaka s visine bude osjećaj krhkosti u meni. Nakon dva sata iscrpljujuće vožnje, stigli smo u Barcelonu.

Očaravajuća kultura i krajolik južne Španjolske

F4A21CEE-8294-4DB1-99F6-B165E1CCEA2E

Veličanstven grad, ulice i ljudi s poklapajućom arhitekturom. Tamo smo proveli samo tri sata, ali spremalo se nešto bolje. Sjeli smo na let za Malagu. Ljepota toga grada neopisiva je. Palme na svakom uglu i kutku grada i plaža od čistog pijeska dugačka dvadeset kilometara čine grad magičnim. Može se reći da je živ. Pun života, ljudi i danju i noću. Jednu noć morali smo prespavati u Malagi. Hotel u kojemu smo bili imao je srcedapajući pogled. Sljedeće jutro autobusom smo otputovali do malog grada na malom poluotoku okruženog jednim malim jezerom. Njegove bijele kućice sa plavim okvirima prozora i cvijećem šarenih boja bile su melem za oči. Zadovoljavajuće je gledati simetriju i točnost toga grada s ukusnom hranom, lijepim običajima i odličnim ljudima.

EE9DA962-76F3-4519-A73C-E72906556166

Nije toliko veliko, ali ovo i dalje vrijedno iskustvo i ljudi koje sam tijekom njega upoznala zauvijek će ostati dio moga srca.

Petra Sokić, 1. A