Riječ urednice – Zvono za 100 godina Gimnazije Nova Gradiška

  • 0

Riječ urednice – Zvono za 100 godina Gimnazije Nova Gradiška

Dragi čitatelji!

Povodom 100 g. Gimnazije Nova Gradiška tiskali smo poseban broj Zvona s retrospektivom tekstova od početka izlaženja našeg školskog lista Zvono.

Naime, prvi broj Zvona izišao je 1995. Do 2012. g. izlazio je u tiskanom obliku, a od 2013. izlazi u digitalnom, tj. elektroničkom obliku. Ovdje donosimo pregled nekih zanimljivih tekstova koji su izlazili u tiskanom Zvonu, a predstavljaju na neki način duh naše škole. O čemu su pisali gimnazijalci u posljednjih 20-ak godina? O početcima Gimnazije kao ekoškole te državne mature koja je tada još bila u pelenama, o poznatim umjetnicima iz našega kraja, gimnazijskim manifestacijama kojih se bivši gimnazijalci s radosti sjećaju… i još mnogo čemu drugome. Redakcija Zvona uvjerena je da će autori i akteri tekstova biti sretni kad se u njima prepoznaju.

Drugim riječima, donosimo najbolje od najboljeg. 🙂

Vjerujemo da će oni koji su nekada nestrpljivo čekali tiskanje novog broja Zvona sada s osmijehom na licu popratiti tekstove koji su pred njima.

P. S. Koliko vas zna što je ćumez?

Leonora Barišić, glavna urednica