Drugi razredi na ekskurziji u Dubrovniku

Drugi razredi na ekskurziji u Dubrovniku

Rubrika:Putovanja

Uz dobro društvo svugdje je lijepo

du5

Nakon što je školska godina konačno završila, drugi razredi su se zaputili na dugoiščekivani put u Dubrovnik. Ovo je bilo drugo putovanje u srednjoj školi kojem smo se veselili više nego prethodnom. Jedva smo dočekali taj 15.6.2017. i šest sati ujutro kako bismo dovukli svoje kofere, sjeli u autobus i zaputili se na odabranu lokaciju.

Razočaranje hranom popravili su prekrasni obilasci

Ne znam za druge,ali ja sam pola puta prespavala. Drugu polovicu puta sam igrala belu s moje tri najbolje prijateljice.  Put je prošao relativno brzo s obzirom na to da smo tek oko sedam sati navečer došli u hotel. Kada smo došli u hotel činio se dosta dobrim, no onda je uslijedilo razočaranje. Kao i svim srednjoškolcima, pa tako i meni samo su dvije stvari na pameti kada smo na školskoj ekskurziji, a to su dobar provod i hrana. Druga stvar nas je sve pomalo razočarala jer nije bilo uobičajenih jela koje mi srednjoškolci volimo. Unatoč tom nedostatku nismo ostali gladni jer smo moje prijateljice i ja ubrzo pronašle pizzeriju u kojoj je pizza bila vrhunska.

du6

U pizzi je spas

Ostale dane smo provodili obilazeći poznate znamenitosti koje krase Dubrovnik. Meni osobno su najbolje bile Dubrovačke zidine za koje su svi već čuli. Dubrovnik je vrlo lijep grad, ali i prilično topao stoga se dobro naoružajte kremama za sunčanje i obavezno ponesite kapu. Lokrum me također oduševio zbog ljepote prirode. Mislim da je to prekrasno i vrlo opuštajuće mjesto. Pored toga smo posjetili i Mostar, Cavtat i Sarajevo u kojemu smo jeli poznate sarajevske ćevape i bili su odlični.

du4

Paun na Lokrumu

U svakom gradu može se pronaći nešto posebno

du2

Mostar

Za kraj vam nemam puno toga za reći. Imate li dobro društvo koje se voli dobro zabaviti bit će vam i više nego odlično. Za hranu ćete se snaći i nadam se da ćete imati više sreće nego mi. Uživajte u znamenitostima i ljepoti grada u koji ćete ići jer u svakom gradu se može pronaći nešto posebno. Budućim drugim razredima želim lijep provod gdjegod da idete.

du3

Šile – naš Držić