Kuda ide ovaj svijet?

  • 0

Kuda ide ovaj svijet?

Rubrika:Zvonjelice

Pitanje koje si svi povremeno postavljamo, no često na njega ne dobijemo odgovor. Ono što je sigurno je da svi imamo svoje mišljenje o toj temi.

Svijet ostaje na mladima. Tu rečenicu govore nam stariji, profesori, roditelji, rođaci, prijatelji.  Potaknuta njome odlučila sam prosvjedovati protiv svijeta koji mi se čini da dolazi. Svijet neće ići u dobrom smjeru ako ga budu vodili mladi koji čovjeka gledaju prema materijalnom, a ne prema onome što čovjeka čini iznutra.

Mi, mladi, mislimo da će nas roditelji financirati do vječnosti, no sve ima svoj kraj. Trebamo se, možemo i  moramo trgnuti za bolji svijet. Ako ovako nastavimo neće biti dobro. Ljudi su u današnjem svijetu igračke, igra se s njihovim osjećajima. Ljudi se sve više svađaju i sve je više ponižavanja. Takav način pristupa nije dobar. Ljudi su izgubili svoju vrijednost i ono što zapravo jesu. Na nama mladima sve ostaje, na nama koji ne znamo što je život i mislimo da sve može biti servirano na pladnju. Svijet je izgubio ono najvažnije, a to je vjera u bolje sutra. Svi kažemo dobar je ovaj svijet, no jednostavno smo se naviknuli na stanje u kojemu živimo. Vidimo da nije dobro i kažemo da bolje ne može.  Prosvjedujem i kažem – uvijek može bolje!

Trebali bismo uvidjeti prave vrijednosti života i borbu za bolje sutra i da najbolje tek dolazi. Tek tada će svijet ići u dobrom smjeru. Puno smo danas zaboravili. Nama mladima trebat će vremena da vratimo izgubljeno. Hoće li to biti na vrijeme ili pak prekasno vidjet ćemo. Nadam se da ćemo mi na kojima svijet ostaje što prije shvatiti što smo dosad izgubili i pokušati to što prije vratiti.

Kristina Čalušić , 2. A