Kako proživjeti život i biti spreman za ono što nam sutra donosi

  • 0

Kako proživjeti život i biti spreman za ono što nam sutra donosi

Budućnost je već sutra i zato svaki dan treba živjeti punim plućima

Zamislite samo da netko za koju godinu pronađe rješenje za brojne ratove koji svaki dan oduzimaju živote ili pak da netko zaustavi svu glad u svijetu te da svi ljudi budu ravnopravni u društvu. Nitko ne bi bio sretniji od mene. Živim za taj dan.

Roboti ili lijek za glad

Kada pomislimo na riječ budućnost, često zamišljamo leteće automobile ili pak robote koji će umjesto nas obavljati kućanske poslove ili pisati našu domaću zadaću, no to neće biti baš tako. Budućnost je već sutra, preksutra i zato smatram da bismo svaki dan trebali živjeti punim plućima jer svaki je život prolazan i veoma brzo proleti.

Za neke je budućnost dobra, a za neke loša. Ja smatram da je budućnost dobra jer će svijet mnogo napredovati novim izumima kojih iz dana u dan ima sve više. Zamislite samo da netko za koju godinu pronađe rješenje za brojne ratove koji svaki dan oduzimaju živote ili pak da netko zaustavi svu glad u svijetu te da svi ljudi budu ravnopravni u društvu. Nitko ne bi bio sretniji od mene. Živim za taj dan.

Pametno planiranje budućnosti

Kada se samo sjetim vremena kada sam išao vrtić ili niže razrede osnovne škole…Tada me ništa nije zamaralo ni ljutilo.

Svaki sam dan bio bezbrižan. Sada sam u srednjoj školi i ne prođe ni dan, a da nemam na pameti neku stvar zbog koje se živciram. Volio bih da se mogu vratiti u te vrtićke dane, ali ne mogu. Trebam se, kao i svi, okrenuti budućnosti od koje ne mogu pobjeći.

Mnogi ljudi planiraju svoju, ali i budućnost svoje djece. Smatram da je to veoma pametno jer nikad ne znaš što se može sutra dogoditi. Možeš, ne daj Bože, ostati bez posla ili postati smrtno bolestan. U tim će ti se situacijama svaka kuna, koju si ranije stavio na stranu, pomoći. Ima i onih ljudi koji žive napamet i uopće ne planiraju budućnost i kasnije vrlo često žale zbog toga. Ipak, ima i onih koji isplaniraju svaki, pa i najmanji detalj svoje budućnosti, kao na primjer gdje će za tri godine ići na ljetovanje ili koji će posao raditi. To je ipak previše jer, kao što sam rekao, nikad se ne zna što će budućnost donijeti. Na nama je samo da svaki dan proživljavamo kao da je zadnji. Onda će nam i budućnost biti bolja i zanimljivija.

Ivan Brkić, 2. b