Posjet kazalištu Komedija

  • 0

Posjet kazalištu Komedija

Rubrika:Recenzije

 „Gospođica iz Maksima“

komedija.hr

komedija.hr

18. studenoga s profesoricom Sonjom Latal gledali smo predstavu „Gospođica iz Maksima“ koja se održala u zagrebačkom kazalištu Komedija. To je komedija puna smiješnih zapleta te neočekivanih obrata. Izuzetno mi se svidio fizički prikaz likova. Sav taj uzvišeni karakter kojim likovi progovaraju, haljine u koje su obučene uzvišene dame te stil muškaraca onog doba mi se jako svidio jer je puno drugačiji od današnjeg stila oblačenja. Ne bih vam htjela prepričavati što se dogodilo u predstavi jer želim da ju sami odete pogledati jer je vrijedna gledanja, ali ipak ću malo dotaknuti srž ovog humorističnog spektakla.

Meni omiljena je bila glumica koja je predstavljala lažnu gospođu Petypon, Cica Grancigula.Iako je nekada znala pretjerati u svome govoru služeći se psovkama i riječima koje su bile nevjerojatno drske za moderne žene tadašnjeg doba, ona je kroz cijelu predstavu bila svoja, činila je stvari koje je željela i nisu je pogađala tuđa mišljenja. Ipak,nije mi se svidio njezin pristup prema muškarcima, ali upravo zato vam savjetujem da odete i pogledate predstavu, shvatit ćete o čemu govorim. Još jedan od zanimljivih likova bio je pariški liječnik  Petypon. Petypon se spletom nesretnih okolnosti našao u vrlo teškoj i gotovo nerješivoj situaciji zbog pogrešnog razumijevanja rečenog i neizrečenog. Monyurime je Petyponeov prijatelj koji mu pomaže, a možemo reći i odmaže, u svim nesretnim situacijama. Iako vam na temelju mog pismenog uratka ova predstava ne može biti posve jasna, mislim da sam vam dala dovoljno informacija da vas potaknem da odete u Zagreb i uživate u ovoj humorističnoj predstavi koja obiluje dinamičnošću te kaotičnim situacijama.

Nikolina Ećimović, 2. b