Život je priča

  • 0

Život je priča

Rubrika:Zvonjelice

 

Budila se svakog jutra gledajući ista lica, iste prolaznike, isto sunce, isto nebo, iste čari i ništarije. Užurbanim korakom svakoga jutra odrasli su žurili na posao, mladi u škole i na fakultete. Gazeći lišće na putu do škole, sa slušalicama u ušima, razmišljala je samo o jednoj stvari. Životu.

Toliko mnogo stvari se još treba naučiti. Uložiti trud u probleme, zadatke i muke koje su pred nama. Živjeti život s radošću i veseljem. Buditi se svakog dana s osmijehom na licu i živjeti svaki dan iznova. Ispočetka znajući da će sve biti isto, ipak nadajući se da će se barem djelić svakodnevne monotonije promijeniti u nešto novo, nešto posebno.

Često se ljudi pitaju: Zašto živimo kada znamo da ćemo umrijeti? Na to pitanje nažalost nema odgovora. Na pitanje: Što je život? Shakespeare je odgvorio: To je priča koju idiot priča, puna krika i bijesa, a ne znači ništa. Neki ljudi se s tim slažu, neki ne. Nema onoga tko u životu nepravdu iskusio nije. Nema onoga tko za lažne stvari i svjedočanstva optužen bio nije. Nema osobe na svijetu koja dušu isplakala nije zbog stvari koje su ih ranjavale svakoga dana. Ipak, ima i osoba koje su većinu života proživjele sretno, s osmijehom na licu i radošću u njihovu srcu. Nema ljepšeg osjećaja nego osjećati se sretnim i ispunjenim zbog nekakvih malih stvari jer male stvari sreću čine, diraju u srce dublje nego bilo koja pjesma.

Maleni čitatelju,

dok me čitaš, želim da shvatiš samo jednu stvar. Dok si još malen i ne znaš puno o meni, voljet ćeš me jer djeca vole najviše i najiskrenije. Kad odrasteš, shvatit ćeš da nisam tako dobar kao što si mislio dok si bio malen. Nadam se da ćeš mi oprostiti sve loše stvari koje sam ti činio dok si koračao kroz mene.

Tvoj život

Nikolina Ećimović, 2. b