Jubilarna 25. smotra LiDraNo

  • 0

Jubilarna 25. smotra LiDraNo

Rubrika:Putovanja

Učenica prvog razreda Leonora Barišić i učenik drugog razreda Karlo Szabo u pratnji  mentorice Silvije Pečnjak  od 4. do 8. travnja 2016. godine sudjelovali  su na državnoj smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2016., održanoj u Šibeniku. U gradu koji je odavno dobio naziv „grad djeteta“  okupili su se najuspješniji učenici iz svih hrvatskih županija koji se bave literarnim, dramsko-scenskim i novinarskim stvaralaštvom.

DSC_0052   IMAG1186   DSC_0053

Na jubilarnoj 25. smotri LiDraNo svojim literarnim i novinarskim radovima, školskim listovima, radijskim emisijama, radioigrama i scenskim izvedbama pojedinaca i dramskih družina predstavilo se 296 učenika osnovnih škola i 176 učenika srednjih škola.

12952867_580796162078663_1433486150_o  DSC_0054

U kategoriji školskih listova izabrano je 10 najboljih tiskanih i digitalnih listova. Zvono je prvi digitalni srednjoškolski list pozvan na državni LiDraNo . Glavna urednica ovogodišnjeg „Zvona“ je Leonora Barišić, učenica 1. d razreda. Ovom prilikom čestitamo i zahvaljujemo svim učenicima i nastavnicima koji su sudjelovali u stvaranju našeg  prvog digitalnog  školskog lista.

20160408_131813

Učenik 2.a razreda, Karlo Szabo je našu školu predstavljao u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva, pojedinačnim nastupom – kazivanjem monologa.  Nakon krasnoslova Moliereova „Škrtca“ , dobio je pozitivne kritike i korisne smjernice za daljni napredak.

Velika vrijednost smotre LiDraNo je i zbornik u kojemu se objavljuju svi literarni i samostalni novinarski radovi učenika koji su pozvani na državnu smotru, a za ostale izraze objavljuju se imena učenika i mentora te naslovi radova u ostalim kategorijama.

Smotra je imala revijalni karakter – svi sudionici su pobjednici, a najkorisnije iskustvo za učenike Leonoru i Karla te njihovu  mentoricu bilo je druženje s mnogim učenicima i mentorima iz cijele Hrvatske te praćenje njihovih nastupa.

Leonora Barišić, urednica i učenica 1.d