Čitaj knjige na internetu – besplatno!

  • 0

Čitaj knjige na internetu – besplatno!

BEK – Besplatne Elektroničke Knjige

BEK je hrvatska internetska stranica za besplatno čitanje elektroničkih knjiga.  Ovaj projekt pokrenulo je Društvo za promicanje književnosti na novim medijima (DPKM) 2001. godine.

Untitled-crop

Stranica sadrži pjesnička i prozna djela suvremene književnosti.  Na početnoj stranici  BEK-a može se pronaći popis novih objavljenih naslova gdje svatko može za sebe nešto pronaći. U izborniku NAJČITANIJI NASLOVI djela su poredana od najčitanijih prema manje čitanima. Kako bi korisnik lakše pretražio naslove, tu se nalazi izbornik s vrstama književnih djela, a ponuđena je poezija, proza, drama,esej, publicistika i teorija.  Među autorima mogu se pronaći i strani i domaći autori, npr. Gordan Nuhanović, Olja Savičević Ivančević, Sanja Pilić. Što se tiče samog čitanja teksta, čini mi se da bi veličinu pisma trebalo povećati jer se s ovom veličinom tekstovi malo teže čitaju. U svakom slučaju, BEK stranica je vrlo korisna i zabavna i preporučujem svima da odvoje malo vremena kako bi pronašli nešto što ih zanima od književnih naslova.

Katarina Marić, 2.A

 


Odgovori