Vukovar i mi

  • 0

Vukovar i mi

Svake godine 18. studenoga  u našoj se školi obilježava Dan sjećanja na žrtve grada heroja, grada Vukovara. Obljetnice su prigode da se prisjetimo na neke trenutke i događaje koje su se zbile u povijesti nekog vremena.Vukovar je postao simbolom oko kojeg se okuplja cijela nacija.

Tako smo i mi s ravnateljicom Ljiljanom Ptačnik, pedagoginjom Ljiljanom Vidmar, profesorima i kapelanom vlč. Rokom Ivanovićem upalili svijeće kod Spomen-obilježja poginulim, umrlim i smrtno stradalim hrvatskim braniteljima i odali im počast minutom šutnje te molitvom. Današnji dan smo u cijeloj školi posvetili Domovinskom ratu i Vukovaru. Škola je u cijelosti  postala izložbeni prostor materijalima koji govore o Vukovaru. Otvorena je i Knjiga dojmova za sve učenike, profesore i djelatnike škole u koju mogu zapisati svoje misli o Vukovaru, Domovinskom ratu i o našoj istini.

Leonora Barišić, 1.D

 

 


Odgovori