Dan kravate

  • 0

Dan kravate

Povodom  Dana kravate  16. listopada 2015. naši učenici su zavezali kravate oko vrata jer je ona ukrasni i odjevni dodatak po kojemu Hrvate prepoznaju i cijene u cijelom svijetu. Kravatu kao znak otmjenosti i samosvijesti nose stoljećima ljudi cijeloga planeta. Dan kravate od 2008. godine slavi se svake godine u Hrvatskoj, a sve je više prihvaćen i u drugim zemljama širom svijeta.

krav

 

 U holu naše škole  Vijeće učenika pripremilo je prigodni pano s kravatama koje je svaki razred izradio na satu razredne zajednice. Pod velikim odmorima u obje smjene organizirali smo izbor za Miss i Mistera kravate. U smjeni 1. i 2. razreda komisija koju su činili profesor Josip Vucić, profesorica Renata Štajner i pedagoginja Ljiljana Vidmar za Miss kravate izabrali su učenicu 2.d razreda Barbaru Kao, a za Mistera kravate učenika 1.a razreda Brunu Masnicu. Nagrađeni učenici  dobili su  pohvalnicu i čokoladu.
Leonora Barišić, 1.d

 


Odgovori