Posjet Umjetničkom paviljonu, Arheološkom muzeju i Muzeju iluzija

  • 0

Posjet Umjetničkom paviljonu, Arheološkom muzeju i Muzeju iluzija

Rubrika:Putovanja

U petak, 6. studenoga 2015., pod vodstvom profesorice likovne umjetnosti Gordane Đuričić, krenuli smo u Zagreb u posjet Arheološkom muzeju i Muzeju iluzija, no profesorica nas je iznenadila i posjetom izložbe u Umjetničkom paviljonu.

U Zagreb smo stigli oko 15:30 h ispred željezničkog kolodvora i odande smo se uputili Umjetničkom paviljonu gdje smo pogledali izložbu suvremenog autora Zoltana Novaka pod imenom Kontrola iluzije. Ondje smo uz vodstvo pregledali mnoge poliptihe sa suvremenom temom. Poslije Umjetničkog paviljona krenuli smo u Arheološki muzej gdje smo bili podijeljeni u dvije grupe s vodičima. Tamo smo mogli vidjeti razne predmete iz prapovijesti i antičke povijesti poput Zagrebačke mumije koja je bila zamotana u Zagrebačku lanenu knjigu koju, na žalost, nismo mogli pogledati jer je bila na posudbi, i razne kipove antičke povijesti, odore ratnika i sl. Nakon toga krenuli smo prema Muzeju iluzija, našem najvećem iščekivanju. Kroz jedan sat vidjeli smo mnogo zanimljivih iluzija, zabavili se i uslikali zanimljive i neobične fotografije. Izlet smo završili s dva sata slobodnog vremena, a nakon toga smo se uputili kući razmjenjivajući usput dojmove.

Na fotografijama možete vidjeti što smo sve vidjeli i radili.

 

Karla Buturac, 2. a

 


Odgovori